2014 2015 Okullar Ne Zaman Açılıyor

MEB velilerin ve öğrencilerin merak ettiği konuyu açıklığa kavuşturdu. Okullar ne zaman açılıyor 2013-2014 Eğitim-öğretim yılı dersler ne zaman başlayacak? İşte aradığınız sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Peki okullar ne zaman açılacak 2013 …

okullar-ne-zaman-acilacak

Çocuklara ve gençlere hiç bitmeyecekmiş gibi gelen, yaklaşık 3 aylık yaz tatili artık son birkaç gününe girmiş bulunuyor. Dolayısıyla herkesin öğrenmek istediği, hangi tarihte ders başı yapılacağı.

Bu öğretim yılında pek çok okul tadilatlarını tamamlamaya ve yeni ders yılında sınıflarını öğrencilerine yetiştirmeye çalışıyor. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre 16 Eylül Pazartesi günü öğrenciler okula başlayacaklar. Anasınıfları ve ilkokul birinci sınıflar, bu zorlu maratona alışabilmeleri için 9 Eylül Pazartesi günü  ders başı yaptılar. Uzmanlar bu 1 haftalık oryantasyon eğitiminin minik öğrencilere artı kattığı yönünde hemfikirler.

Pek çok değişiklikle başlayacak olan 2013-2014 eğitim-öğretim yılında öğrencilerin yeniliklere ve kurallara uyum sağlayıp sağlayamayacakları da ayrı bir merak konusu. Okulların açılış tarihi konusunda akıllardaki soru işaretleri bu yazı ile birlikte cevap bulmuş olacaktır.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.