2014 2015 Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği Zaman Ödenecek

Kırtasiye yardımı ne kadar diğer bir adıyla eğitim öğretime hazırlık ödeneği 740 Lira ne zaman ödenecek. İşte Detaylar.

Öğretmenlere her öğrenim yılı başında verilen eğitim-öğretim ödeneği 16 Eylül Pazartesi’den itibaren öğretmenlerin banka hesaplarına yatmaya başlayacak. Bu yılki eğitim öğretim ödeneği adı altında öğretmenlerin hesaplarına yatacak para miktarları da 740 tl olarak belirlendi.Eğitim öğretim ödeneği Pazartesiden itibaren öğretmenlere ödenecek.

Milli Eğitim Bakanı öğretim yılına hazırlık ödeneğine ilişkin talimat yayınlayarak illere gönderdi. Eğitim öğretime hazırlık ödeneği ne kadar ne zaman ödenecek, eğitim öğretim kırtasiye yardımı hangi tarihte verilecek 2018 2019

Bakan Avcı, şu talimatı verdi:
Bakan Avcı yayınladığı talimatta şu bilgilere yer verdi:”Bu kapsamda eğitim öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleriyle yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil), 740 TL öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 16 Eylül 2013 tarihinden itibaren ödenmesi hususunda gereğinin rica ederim.” Bu bilgilerikendi imzasını da atarak illere gönderen Avcı gereğinin yapılmasını istedi.

1 yorum

  1. daha önce normal memur iken 28 11 2013 tarihinde kurs ögretmeni olarak göreve başladım. 2013-2014 eğitim yılı eğitim yardımı olan 740 tl nın ne kadarını alabilirim.teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.