20 Mayıs Tatil mi Salı Günü Okullar Var mı

20 Mayıs Tatil mi Salı Günü Okullar Var mı hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Özdebir, Güvender ve Töder kurumlarının da dahil olduğu dershane birlikleri Soma ilçemizde meydana gelen felaket için yardım kararı aldı. Dernekler birliğinden yayınlanan duyuruda ”Soma ilçesinde gerçekleşen büyük maden afetinde çok zor şartlarda yaşamını idare etmeye çalışırken kazaya kurban giden emekçilerimizin ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Yer altında mahsur olanların da kısa zamanda kurtulmasını temenni ediyoruz” açıklaması yapıldı. Açıklamanın devamında acılarına ortak olunan vazife şehidi madencilerin ardında kalan ailelerinin yaşamına destek olmak için herkesin bir şeyler yapması gerektiğini vurgulayan dernek ” Özel dershaneleri temsil eden Özdebir, Güvender ve Töder kurumlarında şehit olan emekçilerin sınava hazırlanan orta son ve 12. sınıfta okuyan yada mezun olarak sınava hazırlanan evlatlarını yaşadıkları yerin yakınındaki dershanelerimizde yeni eğitim senesinde ücret almadan okumalarını sağlayacağız. ” açıklaması yapıldı.

Ek olarak Soma’da yer alan Açı, Körfez, Hedef ve Merkez dershanelerinde okuyan şehit madencilerin çocuklarının bu eğitim senesinde kalan borçlarının silineceği ve isterlerse gelecek yıl için de ücretsiz kayıtlarının yapılacağı duyruldu.

Dernek, yardımlar ile alakalı olarak Soma maden kazasında yaşamını kaybeden veya Soma dışındaki madencilerin çocuklarının Özdebir kurumunun genel merkezi ile iletişim halinde bulunmalarının yeterli olacağını vurguladı.

dershanedernek

Dershane derneklerinden Soma’ya büyük destek hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.