15 Temmuz ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda 15 temmuz ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

15 Temmuz bir kahramanlık destanı olarak tarihe geçmiştir. Bin bir dertle yoğrulan Anadolu ve Rumeli topraklarının son yıllarda gördüğü en büyük direnişlerden biri olarak tarihin dönüm noktasını oluşturmaktadır. Bir milletin dirilişi ve direnişi, birlik ve beraberliği, huzur ve barışı ancak milli olan olan bir mücadele ile kazanılır diyen herkesin tereddütsüz sokağa çıktığı bir tarihtir.

Bir gün geldiğinde çocuklar o gün neydi diye sorduğunda herkes hep bir ağızdan bir uyanış hareketiydi dese yalan olur mu? Elbette olmaz. Bu millet bir alemin başı olarak gücünü kuvvetini yerinde tutan ve her an teyakkuz halinde olan bir millettir.

15 Temmuz bir destandır. Ama destanlar olağanüstü durumlardan oluşur. Gerçekten de olağanüstü durumlar yaşanmıştır? Evet yaşanmıştır. Çocukların, ihtiyarların siperlere doğru yürümesi, meydana çıkması ve fark edilmemesi bir destandır. Geçmişten alınan güç, geleceğe güvenle ve umutla bakış, kıymet bilme, değer verme, vatanı bilme, savunma, devlete sahip çıkma hepsi bir aradaydı.

Bu millet vatanını satmayacağını, devletini parçalatmayacağını, toprağını böldürtmeyeceğini, ezanını dindirtmeyeceğini bütün aleme ilan etmiştir. Düşman korku, dost güven kazanmıştır. Dosta güven, düşmana korku salan bu hareket milli ve yerli bir hareket olarak tarihe geçmiş, yeni bir Milli Mücadele olarak isimlendirilmiştir. Milletin dirilişi ve direnişi silahsız ve iman dolu yüreklerle gerçekleşmiştir.

15 Temmuz ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, 15 Temmuz ile İlgili Kompozisyon ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Şırnak birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.