15 Tatil Zaman İşte Yarıyıl Tatili Karne Günü 2014

Okullar tatil ediliyor. 15 tatil ne zaman başlıyor? Sömestr tatili yaklaştı. 15 tatil ne zaman 2014 MEB resmi tatilleri belli oldu. Öğrencileri de karne heyecanı aldı. Peki bu karne günü ne zaman ve ikinci dönem ne zaman başlıyor?

Sömestr tatilinin konusu merak konusu oldu son zamanlarda. Öğrencilerin merakını gidermek için bu haberimizde sömestr tatilinin ne zaman olduğunu ve ne zaman bittiğini belirtmek istedi.

karne

Okullar ne zaman kapanacak 2014

Kuzey Yarım Kürenin iklimsel özelliği itibari ile şubat aylarında havaların aşırı soğuk olması nedeniyle bu ay öğrenciler için tatil olarak geçmektedir.

Peki sömestr ne demek? Akademik yılın birinci döneminin ardından öğrencilere verilen ara tatil demektir. Şubat ayına denk geldiği için Şubat tatili, öğrenciler arasında ise genel olarak 15 tatil olarak adlandırılır. Bu tatil öğretmenler, öğrenciler ve idarecilere bahar yarıyılına hazırlanmak için bir fırsattır.

İşte 15 Tatil Ne Zaman Ayrıntıları

Bir dönemin daha sonuna yaklaşan öğrencilerimiz için Milli Eğitim Bakanlığı tatil tarihlerini açıklığa kavuşturdu. Bu açıklamaya göre 2013-2014  eğitim öğretim yılının ara tatili 24 Ocak 2014 tarihinde başlayacak. Sömestr tatili 9 Şubat 2014 de sona erecek. Bahar yarı yılı ise 10 Şubat 2014 Pazartesi günü başlayacak.

Bütün öğrencilere önce hayırlı tatiller diliyoruz. İkinci dönemin ise başarılarla geçmesini temenni ederiz.

2014 Okullar ne zaman kapanacak Konusu Hakkında Yorumlarınızı Bekliyoruz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.