14 Aralık 2013 Ehliyet Sınavı Banka Ücreti ve Giriş Yerleri Bilgisi

14 Aralık Ehliyet Sınavı Giriş yerleri ne zaman açıklanacak, 14 Aralık 2013 Ehliyet sınavı ücreti hangi bankaya yatacak ve sınava kimler girebilecek bilgisi …

– Gün ve ay olarak yaşını doldurmuş olan 1996 doğumlular A2 ve H sınıfı belgeler için kayıt yapabilecekler. Gün ve ay olarak yaşını doldurmuş olan 1995 doğumlular B sınıfı belgeler için kayıt yapabilecekler. Gün ve ay olarak yaşını doldurmuş olan 1991 doğumlular ise C, D, E sınıfı (ağır vasıta) belgeler için kayıt yapabilecekler.

ehliyeteokul

– Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası harç yatırımı ile ilgili sistemlerini 12 Kasım ve 25 Kasım 2013 tarihleri arasında açık tutacak.
– Harcın son yatırılma tarihi 25 Kasım 2013 tarihi olup bu tarihte değişiklik yapma hakkına Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü sahiptir.
– Bir sonraki sınav 2014 senesinin ikinci ve dördüncü ayında yapılacaktır.
– Direksiyon sınavları, ehliyet sınavı sonuçları açıklandıktan 4 hafta sonra yapılacaktır.

– Direksiyon sınavı İstanbul’da 11-12 Ocak 2014 tarihinde yapılacaktır. Bundan sonra iki hafta içinde ara direksiyon sınavı yapılacaktır. Her ilçede farklı gün ve saatlerde uygulanacağından sürücü kursunuza danışmanız iyi olacaktır.
– Ehliyet sınavı sonuçları 24 Aralık 2013’te açıklanacaktır.
– Soruların cevapları sınavdan sonraki ilk haftada açıklanacaktır.

Sınavda Uygulanacak Kurallar Şöyle Belirtilmiştir?

1. Test kitapçıklarını kontrol ederek; eksik veya baskı hatası olanların değiştirilmesini isteyiniz. Cevap kağıdı üzerine yazacağınız yazı ve işaretlemelerde KURŞUN KALEMDEN başka kalem kullanılmaz. Size verilen cevap kağıdında yazılı olan T.C kimlik No’ su Adı, Soyadı, gibi bilgilerin size ait olup olmadığını kontrol ediniz. Adınıza yazılı cevap kağıdı bulunmuyorsa veya cevap kağıdınız kullanılmayacak şekilde bozuksa, size verilecek olan yedek cevap kağıdına, kimliğinizle ilgili bilgileri ve sertifika türünü salon başkanının açıklamalarına göre yazınız.

2. Yanınızda karalama kâğıdı, cep telefonu, çağrı cihazı, radyo vb. araçlar varsa salon başkanına sınav bitinceye kadar teslim edin.

3. CEVAPLARINIZ test kitapçığının kapağında belirtilen örnekte olduğu gibi yuvarlağın dışına taşırmadan cevap kağıdındaki ilgili bölümü bularak işaretleyiniz. Hangi dersin sorularını cevaplandırıyorsanız cevap kağıdında bu derse ait kolonu işaretleyiniz. Yanlış karamalarınızı düzeltirken yuvarlağın içini temizce siliniz.

4. SORU SAYISI :
Trafik ve Çevre Bilgisi: Sınavda 50 soru vardır. 35 soruya doğru yanıt vermeniz halinde 70 puan alarak sınavda başarılı olmuş sayılırsınız.

Motor ve Araç Tekniği Bilgisi : Sınavda 40 soru vardır. 28 soruya doğru yanıt vermeniz halinde 70 puan alarak sınavda başarılı olmuş sayılırsınız.

İlk yardım ve Sağlık Bilgisi: Sınavda 30 soru vardır. 21 soruya doğru yanıt vermeniz halinde 70 puan alarak sınavda başarılı olmuş sayılırsınız

Baraj her ders için ayrı ayrı 70 puan olup YANLIŞ cevap DOĞRU cevabı etkilemez.

SINAV SÜRESİ: Her Ders İçin 50 Dakika TOPLAM SÜRE: 150 DAKİKADIR (2,5 Saat)

5. Sınav süresince cevap kağıdınızın başkalarınca görülmesine izin vermeyiniz. Başkasının kağıdına bakmayınız. Bilgisayar ortamında KOPYA analizi yapılacağından bireysel ve toplu kopya çekildiği anlaşılan adayların sınavı geçersiz sayılır.

ÖNEMLİ NOT: Cep Telefonu İle Okula Gitmeyiniz. Sınav Esnasında Üzerinden Kapalı Dahi Olsa Cep Telefonu Çıkan Kursiyerlerin Sınavları İptal Edilmektedir. Mağdur Olmamanız İçin Sınava Cep Telefonu İle Gitmeyiniz.

Sınav 14 Aralık 2013 Cumartesi Günü Saat 11.00’de başlar.

ÖNEMLİ UYARI : EN GEÇ 10:30’ DA OKULDA OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.SAAT 11:00’ DA OKULUN KAPILARI KAPATILIR VE GEÇ KALANLAR KESİNLİKLE SINAVA ALINMAMAKTADIR.

Sınav Sonuçlarınız : 24 Aralık 2013 tarihinde açıklanacaktır.
Direksiyon sınavı : 11-12 Ocak 2013 tarihinde yapılacaktır.
Sınavda Başarısız Olanlar : Şubat 2014 Tarihinde Yeniden Sınava Girebilecekler.

14 Aralık 2013 Ehliyet Sınavı Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.