13 Aralık Üniversitelere Kar Tatili Verilen İller

Birçok ilde yoğun kar yağışı devam ederken üniversitelere kar tatili verilen iller merak konusu. Şu ana kadar 13 Aralık 2013 Cuma günü için okullara kar tatili verilen iller belli oldu. Üniversitelere kar tatili verilen iller 13 Aralık Cuma, Üniversite kar tatili, Üniversiteler tatil mi 13 Aralık 2013

kar-tatili-2

Doğu Anadolu Bölgesinde hakim olan kar yağışı nedeniyle hayat durmuş vaziyette. Bu kapsamda Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Hakkari Üniversitesinde  bir gün tatil ilan edildi.

Doğu Anadolu Bölgesinde zaman zaman görülen ancak şiddetli olan kar vatandaşı zor durumda bırakıyor. Bugün erken saatlerinde toplanan YYÜ Senatosu, üniversitelerinde bir gün tatil ilan etti.

YYÜ’den gelen bildiride, “Kentte hakim olan kar yağışı sebebiyle 12.12.2013 Perşembe günü üniversitemizde eğitim verilmeyecek” diye belirtildi.

Hakkari Üniversitesi Senatosu da yine illerde görülen yoğun kar yağışını neden sunarak üniversitelerinde bir gün tatil ilan ettiler.

Ayrıca, Van’ın Gevaş ve Edremit ilçelerinde de ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil ilan edildi.

13 Aralık Cuma Günü İçin Okullara Kar Tatili Verilen İller Şöyle

TOKAT

Tokat’ta kar yağışından dolayı 7 ilçede okullar tatile dilirken, il merkezi, diğer ilçeler, köy ve beldelerde de taşımalı eğitime ara verildi.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre devam eden kar yağışı nedeni ile cuma günü Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Pazar ve Sulusaray ilçelerinde tüm okullar bir gün süre ile tatil edildi.

SAMSUN

Samsun’da okullarda kar tatili bir gün daha uzatıldı. Valilikten yapılan açıklamada, okullarda kar tatilinin13 Aralık Cuma günü de devam etmesi,  tatilin il ve ilçelerdeki tüm okulları kapsadığı duyuruldu.

Ondokuz Mayız Üniversitesi’nde de kar nedeni ile birinci ve ikinci öğretimde eğitime yarın için de ara verilmesi belirtildi.

ŞIRNAK

Şırnak’ta etkili olan kar nedeniyle 13 Aralık Cuma günü eğitime kar tatili verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından etkilenen kent merkezi ve merkeze bağlı köyler ile Cizre, Güçlükonak, Beytüşşebap, İdil ve Uludere ilçesi ile bu ilçelere bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarında eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

DİYARBAKIR

Valilik tarafından yapılan açıklamada yoğun kar yağışıyla birlikte il merkezi ve tüm ilçelerde ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların 13 Aralık 2013 tarihinde tatil edildiği duyuruldu. Açıklamada, “İlimizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle valiliğimizce il merkezi ile 17 ilçemizdeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumları ile engelli ve hamile kamu görevlilerine 13 Aralık 2013 Cuma günü 1 gün süreyle tatil edilmiştir” denildi.

IĞDIR

Iğdır genelinde etkili olan Kar yağışı ve soğuk havadan dolayı yarın okulların tatil edildiği bildirildi. IĞDIR – İl Milli Eğitim Müdür Vekili Tahir Kaman, kent genelinde kar yağışının etkili olduğunu, bu nedenle bugünkü tatilin yarın da devam edeceğini belirtti.

KARS

KARS – Kars’ın Kağızman ilçesinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi. Kaymakam Kemal Duru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede Kar yağışı ve tipi dolayısıyla 47 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu söyledi.

TUNCELI

Tunceli’de olumsuz hava koşulları sebebiyle 13 Aralık Cuma günü eğitime ara verildi.

AĞRI

AĞRI’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 13 Aralık Cuma günü tatil edildi. Eğitim öğretime pazartesi günü devam edilecek.

VAN

Van’ın Erciş, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Edremit, Gevaş ve Özalp ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde eğitime bir gün daha verildi
TRABZON
Trabzon Kent merkezi ve Akçaabat ilçesi hariç, ilçe, belde ve köylerdeki bazı okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
Trabzon’da etkili olan kar yağışı sebebiyle, il merkezi ve Akçaabat ilçesi hariç, ilçe, belde ve köylerdeki bazı okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
ORDU
Bazı ilçelerde kar yağışı dolayısıyla yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Ordu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verilecek.
BATMAN
Kar yağışını nedeniyle dün Batman’daki tüm okullarda eğitime ara verilirken, tatil süresi bir gün daha uzatıldı. 13 Aralık Cuma günü de tatil oldu. İl Hıfzısıhha Meclis Kurulu, il merkez ve ilçelerdeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde bugün eğitim verilmeyeceğini duyurdu. Açıklamada engelli ve hamile bayanlara da idari iznin verildiği belirtildi.
KARS

Kars’ta gün içerisinde aralıklarla devam eden ve akşam saatlerinde şiddetini artıran kar ve tipi dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildi.
Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, il merkezine bağlı Kucuk Yusuf, Kocabahçe, Verimli, Esenyazı ve Aslanizi köyleriyle Kağızman ile Sarıkamış ilçe genelinde eğitime kar ve tipi dolayısıya 1 gün ara verildiği duyuruldu. CİHAN

HAKKARİ

11.12.2013 tarihinde akşam saatlerinde başlayıp hala  yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle 13.12.2013 günü ilimiz genelinde tüm okullar  tatil edilmiştir. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personelimiz bir gün süre ile idari izinli sayılmıştır.

Güncellenmeye devam edilecek …

Üniversite Kar Tatili Olan İller, Üniversitelere Kar tatili Hakkında Sorularınızı ve İsteklerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.