1200 Akademisyen Türkiye’de buluşuyor

Aralarında UCLA öğretim üyesi ve globalleşmenin kültürel boyutuyla ilgili çalışmalarıyla tanınan Douglas Kellner, Londra (SOAS) Üniversitesi öğretim üyesi ve IAMCR (Uluslararası İletişim Araştırmaları Derneği) Başkanı Annabelle Sreberny, yurttaş medyası ve alternatif medya kavramlarının oluşmasında ve yaygınlaşmasında önemli katkısı bulunan Kolombiyalı Clemencia Rodriguez, global ve uluslar arası medya konularındaki birikimini aktaracak Westminster Üniversitesi Hint Medya Merkezi Yöneticisi Daya Thussu’nun da bulunduğu pek çok değerli akademisyen, “sosyal medya”nın yansımalarını akademik bir perspektiften ele alacak.

Avrupa İletişim Konferansı ECC, iletişim konusundaki geniş çaplı uluslararası konferanslar dizisi olarak iki yılda bir Avrupa’nın çeşitli kentlerinde toplanıyor. 2005’ten bu yana Avrupa İletişim Araştırmaları Derneği (European Communication Research Association-ECREA) ile ev sahibi kentteki partneri tarafından düzenlenen Avrupa İletişim Konferansı’nın dördüncüsü; Amsterdam, Hamburg ve Barcelona’nın ardından İstanbul’da gerçekleşiyor. ECREA’nın İstanbul’daki partnerliğini ise İletişim Araştırmaları Derneği (İLAD) üstleniyor.

Konferansa ev sahipliği yapan şehirlerin tanıtımına katkı sağlayan Avrupa İletişim Konferansı kapsamında katılımcılara yönelik düzenlenecek sosyal/ kültürel aktiviteler ve geziler, misafir edilen akademisyenlere İstanbul’un ve Türkiye’nin çok yönlü bir tanıtımının yapılmasını sağlayacak ve kanaat liderlerinde oluşacak Türkiye algısının geniş kitlelere ulaşmasını da mümkün kılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.