1.Dönem TEOG Nakil İşlemleri 21 Ağustos’ta Sona Eriyor

1.Dönem TEOG Nakil İşlemleri 21 Ağustos’ta Sona Eriyor
 • 19.08.2015

TEOG nakil işlemleri için birinci dönem başvurularının başlamasının ardından bu başvurular 21 Ağustos tarihinde son bulacak. İkinci nakil döneminin başlama tarihi olarak ise 24 Ağustos verilmiş durumda.

TEOG tercih işlemleri 6-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşmiş bu tarihten sonra ise hem aileleri hem de öğrencileri heyecanlı bir bekleyiş sarmıştı. Bu bekleyişin ardından TEOG sonuçları açıklanması ile birlikte veli ve öğrencilerden bazıları rahat bir nefes aldı bazıları da gözlerini nakil işlemlerine çevirdi. Bakanlık tarafından nakil işlemleri internet üzerinden duyurularak birinci nakil döneminin işlemleri başladı. Bu nakil işlemleri için verilen zaman aralığında herhangi bir okulu tercih etmeyen, yerleştirildiği okulu beğenmeyen ya da tercih ettiği okullardan hiçbirine yerleşemeyen adaylar nakil isteğinde bulunabilecek. Adaylar verilen sürede “e-okul.meb.gov.tr” adresine girerek buradan başvurularını gerçekleştirebilecek.

TEOG nakil işlemleri üç dönem şeklinde gerçekleştirilecek. İlk nakil dönemi 17-21 Ağustos, ikinci dönem başvurular 24-28 Ağustos, 3. Dönem başvurular ise 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Bu nakillerin ardından tüm öğrenciler 14 Eylül 2015 tarihinde eğitim öğretime başlamış olacak.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. muhammet dedi ki:

  ilk ek yerlesme sonucları ne zaman belli olur

 2. Ahmet dedi ki:

  2. Nakil tercih sonuçları 24.08.2015 te açiklanacak diyor. Fakat hala açıklanmadı. Ne zaman açıklanacak?

 3. merve dedi ki:

  e okula giremiyorum okul no m değişmiş olabilir tc falan düzgün giriyorum ama böyle bir öğrenci yok diyor ne yapmalıyım

 4. funda dedi ki:

  2. tercih sonuçları ne zaman belli olur

 5. funda dedi ki:

  teşekkürler bilgilendirmeniz anlaşılır ,vurgulayıcı görsel olarak ta.

YORUM YAZ